Pravoslav Kotík

22113. Oráč

popis: Dřevoryt, 9x15 cm. Signováno vpravo dole Pravoslav Kotík. Rám, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1889, Slabce u Rakovníka - 1970, Praha
Žák UMPRUM (1908-1912), kde studoval u prof. E. Dítěte, K.V. Maška a J. Schikanedera. Podnikl studijní cesty do Paříže, Jugoslávie, Belgie, Německa, Anglie a Nizozemí. Patřil k předním představitelům sociálního umění, ztvárňoval člověka v obtížné sociální struktuře. Přes neoklasicismus a kubismus se začal zabývat tvorbou metaforických obrazů a později začleňoval do svých děl i civilistní projev. Svou malířskou tvorbu uzavřel ve stádiu expresivní abstrakce. Četné samostatné i kolektivní výstavy u nás.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.000.000 Kč.

dražba ukončena: 20.09.2018 20:48:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 18.09.2018 13:42:59 2272