Pravoslav Kotík

45103. Rybář

popis: Kresba, 21x29 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vlevo dole datace 14/9 53.

o autorovi: 1889, Slabce u Rakovníka - 1970, Praha
Žák UMPRUM (1908-1912), kde studoval u prof. E. Dítěte, K.V. Maška a J. Schikanedera. Podnikl studijní cesty do Paříže, Jugoslávie, Belgie, Německa, Anglie a Nizozemí. Patřil k předním představitelům sociálního umění, ztvárňoval člověka v obtížné sociální struktuře. Přes neoklasicismus a kubismus se začal zabývat tvorbou metaforických obrazů a později začleňoval do svých děl i civilistní projev. Svou malířskou tvorbu uzavřel ve stádiu expresivní abstrakce. Četné samostatné i kolektivní výstavy u nás.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.000.000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 0 hodin

konec dražby: 27.05.2020 19:45:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč