Pravoslav Kotík

45459. Ryby

popis: Olej na kartonu, 38x46 cm. Signováno vpravo nahoře P. Kotík 27. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1889, Slabce u Rakovníka - 1970, Praha
Žák UMPRUM (1908-1912), kde studoval u prof. E. Dítěte, K.V. Maška a J. Schikanedera. Podnikl studijní cesty do Paříže, Jugoslávie, Belgie, Německa, Anglie a Nizozemí. Patřil k předním představitelům sociálního umění, ztvárňoval člověka v obtížné sociální struktuře. Přes neoklasicismus a kubismus se začal zabývat tvorbou metaforických obrazů a později začleňoval do svých děl i civilistní projev. Svou malířskou tvorbu uzavřel ve stádiu expresivní abstrakce. Četné samostatné i kolektivní výstavy u nás.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.000.000 Kč.

dražba ukončena: 28.05.2020 21:59:07

vyvolávací cena: 900 Kč

vydraženo za: 17 000 Kč