Olej na kartonu, 47x58 cm. Signováno vpravo dole 48 Sovák. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 70 cm
o autorovi: 1926
Malíř, grafik. Studoval u B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, na VŠUP v Praze a profesuru na PedF UP v Olomouci. Působil jako učitel grafických technik v Německu, kam emigroval v r. 1973. Věnuje se malbě, grafice a ilustracím, orientuje se na civilistní témata (poezie města a periferie, stroje). Člen SČUG Hollar, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách MG v Brně, MU v Olomouci a jinde.