Pravoslav Sovák - Námořní pevnost

Olej na plátně, 38x55 cm, signováno vpravo dole P. Sovák, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1926
Malíř, grafik. Studoval u B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, na VŠUP v Praze a profesuru na PedF UP v Olomouci. Působil jako učitel grafických technik v Německu, kam emigroval v r. 1973. Věnuje se malbě, grafice a ilustracím, orientuje se na civilistní témata (poezie města a periferie, stroje). Člen SČUG Hollar, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách MG v Brně, MU v Olomouci a jinde.

12235. Námořní pevnost
Dražba ukončena:20.09.2017 18:27:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 300 Kč