Přemysl Janíček - Akt dívky

Olej na sololitu, 50x43 cm, monogramováno vpravo nahoře JA 90, rám.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1925-2009
Malíř, grafik. Studoval VŠUP v Praze u prof. Baucha. Patřil k silné meziválečné generaci českých moderních výtvarníků. Byl ovlivněn svým učitelem, v jeho díle se jeví doznívající expresionismus a kubismus. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha galeriích i soukromých sbírkách doma i ve světě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 Kč

16522. Akt dívky
Dražba ukončena:28.02.2018 18:23:43
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 200 Kč