Olej na plátně, 70x60 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 15 (1915), rámováno v reprezentativním masivním profilovaném umělecky vyřezávaném galerijním rámu s patinovaným stříbrným povrchem doplněným o vnitřní hnědožluté patinování.
Předkládané galerijní mistrovské nádherné impresionistické dílo krajináře Provazníka svojí kvalitou provedení se hrdě hlásí ke skvělé české mistrovské krajinářské škole včetně malířů Slavíčka, Bárty, Kalvody a jiných. Kolorit barevného spektra nádherně propracovaný zejména na obloze s množstvím potlačených barevných tónů, avšak umělecky zakomponovaných do perfektního celku.
Dílo bylo v zahraničí několikráte vystavováno a vždy se setkalo se zaslouženou pozorností. Toto skvostné výjimečné dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni, kteří po dobu 40 let investovali značné finanční prostředky do vybudování umělecké sbírky, ve které se nacházejí umělecké skvosty, které již se v současnosti na českém trhu s uměním velmi málo objevují. Toto mimořádné dílo se silným vlivem impresionistických výtvarných tendencí je mimořádnou sběratelskou nabídkou a rovněž výzvou pro investory. Obdobná díla, pokud se vůbec na trhu s uměním objeví, se pohybují od 3000 do 4800 euro. Naprosto ojedinělá nabídka! Rare!!!
O autorovi: Jaroslav Provazník - 1890-1925. Narodil se ve Žďáru nad Orlicí. Studoval AVU v Praze u prof. Loukoty a Preislera. Podnikl cesty po Indii a Číně a Německu. Maloval krajinné kompozice doplněné figurami, portréty.