Quido Fojtík - Květinové zátiší

Olej na sololitu, 80x60 cm, signováno vpravo dole Q. Fojtík 81, rám.

1926, Praha
Žák Pedagogické fakulty UK (1945-1949). Dále studia na AVU (1949-1954; prof. Sychra). V jeho dílech hraje významnou roli motiv ženy. Tvořil cykly ženských aktů. Později se zabýval také protiválečnými náměty. Maloval také kytice lučních květů, krajinomalby a vytvořil i sérii pohledů na Prahu. Během celé své tvorby se věnoval i politicky angažovaným tématům.

3052. Květinové zátiší
Dražba ukončena:30.09.2015 22:22:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 500 Kč