Radomír  Kolář - Koně

Konvolut 2 grafických listů - litografie a serigrafie, 19x34 a 11x30 cm. Oba signovány R. Kolář. Volné listy.

o autorovi: 1924-1993
Narodil se v Rakovníku. Studoval AVU v Praze u prof. Nechleby a Holého, později zde sám pedagogicky působil. Ve své tvorbě se věnoval obrazům koní a jiných zvířat, ale také monumentální tvorbě s armádní tematikou a obdobím husitství. Je autorem gobelínu pro federální shromáždění, mozaiky ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí atd. V r. 1985 se stal Národním umělcem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 103 000 Kč

56852. Koně
Dražba ukončena:17.03.2021 21:05:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč