Pozn.: Pochází přímo z ateliéru autora. Autorský rám.
Nejdelší strana: 103 cm
Akryl na plátně, 90x80 cm. Signováno vlevo dole. Rámováno.
Radovan Veselý patří k velmi výrazným osobnostem výtvarného umění současnosti. Svou uměleckou dráhu tento autor spojil s tvorbou v oblasti grafiky a průmyslového designu. Zkušenosti z užitého umění se přepsaly do jeho volné tvorby, pro kterou je typická formální stylizace a výrazná, až elementární barevnost. Předložené dílo se stejně jako jiné Veselého práce vyznačuje pádným, ale kultivovaným přednesem a zejména hlubokou vnitřní pointou, která jeho dílům dodává specifický náboj. Obraz jménem Premiéra byl koncipován jako centrální kompozice s ústřední figurou ostře osvícené ženy, která se oběma rukama opírá o dvě stylizované mužské postavy. V pracích Radovana Veselého se výborně snoubí obsah s osobitou prací s výrazovými prostředky. Tento krásný obraz je toho zářným dokladem.
o autorovi: Celý profesní život se věnuje užitému umění. Za počiny v oblasti grafického i průmyslového designu, architektuře a výstavnictví získal řadu ocenění, jeho práci znají i televizní a filmoví diváci – jako architekt se podílel na snímku Vladimíra Michálka Posel a filmové sérii povídek Okno do hřbitova, je také autorem scény galavečerů několika ročníků Festivalu dětského filmu ve Zlíně. V současné době se zaměřuje především na volnou tvorbu. Svými obrazy (akryl na plátně) vypráví barevné příběhy, ve kterých se prolínají humor, smutek i ironie. V jeho figurálních obrazech se odrážejí hlavně vztahy mezi ženami a muži a jejich rozdílné postoje vůči okolnímu světu. Své kompozice staví na nekompromisní barevnosti, ornamentech, strukturách a kombinaci stylů. Tvorba Radovana Veselého zahrnuje rovněž prostorové objekty a šperky.