Josef Jiří Kamenický - Zátiší s květinami

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně. 60x80 cm. Signováno vpravo dole pseudonymem Reinold. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Rakouský aukční trh zná tohoto autora pod jménem Josef Steiner Kamenitzky a jeho květinová zátiší jsou v Rakousku ceněna paradoxně více než u nás.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
38912. Zátiší s květinami
Dražba ukončena:12.12.2019 21:00:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (12.12.2019 15:33:59) 6264
5 500 Kč 12.12.2019 15:34:00 3882
5 000 Kč limit (12.12.2019 15:33:54) 6264
4 900 Kč 12.12.2019 15:33:55 3882
4 800 Kč limit (12.12.2019 15:33:49) 6264
4 700 Kč 12.12.2019 15:33:50 3882
4 600 Kč limit (12.12.2019 15:33:44) 6264
4 500 Kč 12.12.2019 15:33:45 3882
4 400 Kč limit (12.12.2019 15:33:38) 6264
4 300 Kč 12.12.2019 15:33:39 3882
4 200 Kč limit (12.12.2019 11:04:54) 6264
4 100 Kč 11.12.2019 17:26:22 5227
4 000 Kč limit (11.12.2019 16:15:05) 6264
3 900 Kč 11.12.2019 16:15:06 5227
3 800 Kč limit (11.12.2019 16:14:09) 6264
3 700 Kč 11.12.2019 16:14:10 5227
3 600 Kč limit (10.12.2019 9:46:42) 6264
3 500 Kč limit (10.12.2019 9:46:41) 4656
2 600 Kč limit (10.12.2019 9:46:26) 6264
2 500 Kč limit (10.12.2019 9:46:25) 4656
1 500 Kč limit (10.12.2019 9:46:03) 6264
1 400 Kč 10.12.2019 9:46:04 4656
1 300 Kč limit (09.12.2019 13:18:42) 6264
1 200 Kč limit (09.12.2019 13:18:41) 5695
800 Kč limit (07.12.2019 17:59:53) 5695
700 Kč 05.12.2019 10:11:52 5227