Tempera, 32x42 cm. Signováno vpravo dole Lander 55. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1904 – 1982
Malíř, grafik, kreslíř, scénograf, pedagog. Studoval na UMPRUM v Praze u J. Bendy. Působil jako pedagog na gymnáziu v Chrudimi, později na loutkářské katedře DAMU v Praze. Ve 30. letech spolupracoval jako scénograf s avantgardními divadly, později jako scénický výtvarník s loutkovými divadly. V malbě se věnoval krajinářství a zátiší, také plakátové tvorbě, kresbě, užité grafice a typografii. Jeho exlibris vydala Grafická škola v Praze v r. 1943. jeho práce jsou zastoupeny v AJG v Hluboké n. Vltavou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.