Olej na plátně, 40x51 cm. Signováno vlevo dole Mikeska. Rámováno.
o autorovi: 1903-1983
Narodil se ve Vítkovicích. Studoval AVU v Berlíně a Vyskou školu krásných umění v Paříži. Ve své tvrobě se věnoval malbě krajin, zátiší, figurálních obrazů. Stál u vzniku Junge Kunst a Prager Secession. V r. 1948 odešel do USA, kde se kromě vlastní tvorby věnoval také pedagogické činnosti.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.