Riko Mikeska - Z jihu

Olej na plátně, 40x51 cm. Signováno vlevo dole Mikeska. Rámováno.

o autorovi: 1903-1983
Narodil se ve Vítkovicích. Studoval AVU v Berlíně a Vyskou školu krásných umění v Paříži. Ve své tvrobě se věnoval malbě krajin, zátiší, figurálních obrazů. Stál u vzniku Junge Kunst a Prager Secession. V r. 1948 odešel do USA, kde se kromě vlastní tvorby věnoval také pedagogické činnosti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.

Riko Mikeska
43919. Z jihu
Dražba ukončena:30.04.2020 20:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč