Robert Perthen (Bohumil Procházka) - Jarní den

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole R. Perthen. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1928 – 2017
Český lékař Bohuslav Procházka, po r. 1968 emigroval do Anglie, později žil v Německu. Malbu studoval soukromě u prof. Šilhavého v Praze, udržoval styky s pražskými výtvarníky J. Otčenáškem a R. Wiesnerem, kteří ho významně ovlivnili. Věnoval se krajinomalbě, zvláště jihočeské krajiny. Pod pseudonymem Robert Perthen je považován za jednoho z předních německých krajinářů.

46534. Jarní den
Dražba ukončena:25.06.2020 21:17:59
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč