Robert Perthen (Bohumil Procházka) - Soumrak v aleji

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole R. Perthen 96. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Přiložen certifikát díla.

o autorovi: 1928 – 2017
Český lékař Bohuslav Procházka, po r. 1968 emigroval do Anglie, později žil v Německu. Malbu studoval soukromě u prof. Šilhavého v Praze, udržoval styky s pražskými výtvarníky J. Otčenáškem a R. Wiesnerem, kteří ho významně ovlivnili. Věnoval se krajinomalbě, zvláště jihočeské krajiny. Pod pseudonymem Robert Perthen je považován za jednoho z předních německých krajinářů.

67874. Soumrak v aleji
Dražba ukončena:24.10.2021 20:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč