Robert Perthen (Bohumil Procházka) - Vodárna ve Staré Michli

Olej na kartonu, 46x65 cm, nesignováno, rám.

Pozn.: Rám i malba poškozeny. Autor věnoval dílo rodině současného majitele.

o autorovi: 1928 – 2017
Český lékař Bohuslav Procházka, po r. 1968 emigroval do Anglie, později žil v Německu. Malbu studoval soukromě u prof. Šilhavého v Praze, udržoval styky s pražskými výtvarníky J. Otčenáškem a R. Wiesnerem, kteří ho významně ovlivnili. Věnoval se krajinomalbě, zvláště jihočeské krajiny. Pod pseudonymem Robert Perthen je považován za jednoho z předních německých krajinářů.

13840. Vodárna ve Staré Michli
Dražba ukončena:26.10.2017 20:42:42
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 000 Kč