Kombinovaná technika-skelná drť, 54x76 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen, malba silně poškozena.
Nejdelší strana: 90 cm
o autorovi: 1941 – 2013
Malíř, řezbář, naivní umělec. Narodil se na Slovensku, pracoval jako závozník, zedník, dojič. Od r. 1945 žil v Čechách, od 70. let v Praze. Prvními výtvarnými pracemi byly dřevoryty, později si vytvořil vlastní malířskou techniku – obrazy lepené z barevné drti. Jeho práce jsou zastoupeny v NM Praha, Slovenském národním muzeu Bratislava, Náprstkově muzeu, v Severočeské galerii Litoměřice, Muzeu romské kultury Brno.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.