Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na malířské desce, 46 x 65 cm, signováno vlevo dole s vročením 1963, rámováno ve vídeňském uměleckém autorském bohatě ornamentálně zdobeném galerijním rámu se zlatavě černou patinací. Impresionistické provedení vyobrazené dominanty zámeckého areálu v Lednici plně uspokojuje náročné sběratele. Brilantní mistrovské provedení vynikajícího žáka Maxe Švabinského nezapře osobitý vztah Rudolfa Gajdoše k Podluží a Lednicko-Valtického areálu. Obraz pochází ze sbírky vynikajících krajinářů a vzhledem i k tématu je tento motiv spíše se vzácně vyskytující. Krásná mistrovská galerijní práce prozrazující rukopis poučeného autora. Jeden z nejlepších obrazů mistra Gajdoše zachycující minaret v Lednici. Ojedinělá a vzácná nabídka! Rare!
Gajdoš Rudolf (1908 - 1975) - Narodil se 26.1. 1908 v Měříně, zemřel 7.10.1975 v Mikulově. Vystudoval figurální tvorbu na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Maxe Švabinského. V roce 1936 se stal uměleckým poradcem firmy Baťa, založil Zlínskou školu umění a Zlínský salon. Náměty pro svou tvorbu čerpal z milované Pálavy, jeho oblíbeným námětem byly domy a sklepy s barokními štíty a pálavské scenérie. Zobrazil architekturu Pavlova , Perné , Klentnice, Mikulova, Zaječí, Dolních Věstonic a dalších obcí pod Pálavou.
o autorovi: 1908 – 1975
Malíř. Studoval na AVU u prof. Švabinského. Zabýval se monumentální malbou, vytvořil cyklus litografií Jižní Moravy, maloval krajinu. Ve Zlíně založil Školu umění, kde byl profesorem, pořádal Zlínské salony. Byl uměleckým poradcem firmy Baťa.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.