Olej na plátně, 60x81 cm. Signováno vlevo dole Ropek. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 102 cm
o autorovi: 1901 – 1952
Malíř. Studoval u A. Hofbauera na UMPRUM v Praze a na AVU u V. Nechleby. Jako stipendista strávil rok v Římě. Ve svých pracích často zachycoval život na venkově a jeho neměnné pracovní rituály. Byl členem Umělecké besedy, s níž také vystavoval.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.