signováno nečitelně - Benátky

Akvarel, kombinovaná technika na kartonu, 39 x 21 cm, Signováno nečitelně vlevo dole, rámováno v umělecké paspartě pod sklem, s použitím bohatě zdobeného zlaceného rámu.
Galerijní akvarelová malba zachycuje v detailech reprezentativnost jednoho z benátských paláců s gondoliérem v popředí. Provedení je naprosto špičkové bez chyb a spolu s prozářenou oblohou působí s odrazem na vodní hladině naprosto úchvatně. Hodnoty akvarelových maleb jsou na Západě ceněny více, než u olejomaleb pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály.
Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá. Obraz vznikl v 19. století.

signováno nečitelně
56613. Benátky
Dražba ukončena:04.03.2021 21:08:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč