Olej na plátně, 80x60 cm. Signováno vpravo nahoře nečitelně. Rám, sklo.
Stav: Rám poškozen.
Nejdelší strana: 100 cm
Předložená olejomalba zobrazuje mladou dívku, která sedí u zrcadla a je natočena směrem k divákovi a dívá se na něj přímým, upřímným pohledem. Dívka je oblečena do jednoduchého kroje, proto můžeme identifikovat, že výjev je zasazen do venkovského prostředí. Růžový závoj na hlavě zobrazené září sytou růžovou barvou, která kontrastuje se sytou smaragdovou barvou její sukně. Dívka drží závoj a naplňuje kompozici lehkým, plynoucím pohybem. Jedná se o nepochybně kvalitní příklad realistického portrétu, který svědčí o vysokém mistrovství autora, po určení jehož identity zcela jistě značně stoupne hodnota tohoto díla.