Kombinovaná technika, 87x62 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Vlevo dole zednářský symbol G. Celkem je na světě okolo 6 mil. členů zednářské lože. Jedním z významných členů byl v minulosti i Alfons Maria Mucha, světoznámý secesní malíř. V umělecké tvorbě se projevují prvky zednářství již od nepaměti. Např. v nejslavnějším knižním díle vyzdobeném velkoformátovými barevnými litografiemi od A. Muchy - Otče náš - Le Páter, jsou rovněž v tomto díle zakomponovány do výtvarného projevu zednářské symboly. Moderní umělecké snahy s cílem propagovat zednářství se projevují poměrně vzácně a umělecká díla s insigniemi zednářství jsou na zahraničních aukcích umění vysoce ceněna. Na trhu s uměním se v České republice téměř nevyskytují, mají obrovský investiční potenciál, také s přihlédnutím k velkému počtu členů zednářské lože na světě! Výtvarné dílo "Poselství zednářství" je poslem lidstvu s urgentním symbolistickým moderním provedením, soustřeďující se na stylizaci centrální postavy posla - letce, kdy odkaz k myšlenkám zednářství je vyznačen autorem díla do hlavního znaku zednářů - kružítka s písmenem G. Významná galerijní sběratelská, mezinárodně obchodovatelná položka! Dílo pochází ze sbírky českých krajanů z New Yorku v USA, po dešifrování autorství nepochybně značně naroste hodnota tohoto galerijního vynikajícího a významného díla s nesmírným obsahovým, významovým a uměleckým potenciálem! Obdobná díla se na českém trhu s uměním prakticky nevyskytují a na evropském trhu jen velmi ojediněle! Raritní dílo!