Slavoj Kovařík - Abstrakce III

Kombinovaná technika, 20x28 cm. Signováno vpravo dole S. Kovařík 61. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 28 cm

o autorovi: 1923 – 2003
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. Hrocha a na VŠUP v Praze u prof. Filly. Pracoval jako jevištní výtvarník v divadlech v Olomouci a jako pedagog na FF UP v Olomouci. Ve své tvorbě dával přednost vyjádření prožitku před zpodobněním reality. Nejprve zpracovával městské motivy, později se přiklonil ke strukturální abstrakci, používal nejrůznější materiály a struktury. Na studijních cestách do Anglie a Německa ho zaujal pop-art a lettrismus. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Muzea umění v Olomouci, Galerie výtvarného umění v Ostravě, OGVU v Opavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč.

74643. Abstrakce III
Dražba ukončena:13.03.2022 20:35:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč