Slavoj Kovařík - Ve městě

Olej na plátně, 70x65 cm. Signováno vzadu S. Kovařík 74. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 81 cm

o autorovi: 1923 – 2003
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. Hrocha a na VŠUP v Praze u prof. Filly. Pracoval jako jevištní výtvarník v divadlech v Olomouci a jako pedagog na FF UP v Olomouci. Ve své tvorbě dával přednost vyjádření prožitku před zpodobněním reality. Nejprve zpracovával městské motivy, později se přiklonil ke strukturální abstrakci, používal nejrůznější materiály a struktury. Na studijních cestách do Anglie a Německa ho zaujal pop-art a lettrismus. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Muzea umění v Olomouci, Galerie výtvarného umění v Ostravě, OGVU v Opavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč.

96383. Ve městě
Dražba ukončena:28.06.2023 20:36:28
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč