Olej na malířské lepence, signováno autorsky vpravo dole, 44 x 30 cm, rámováno v ornamentálně zdobeném uměleckém rámu. Paleta barevného propojení lučních květů byla zakomponována umělcem do pozadí obsahující všechny barevné odstíny květin, ovšem v tónově potlačeném barevném cítění, což jen prokazuje vysokou uměleckou profesionalitu výtvarníka.
Krásná subtilní výtvarná práce ve vysoké malířské kvalitě!
O autorovi: Karel Souček (16. září 1915 Kročehlavy u Kladna – 26. listopadu 1982 Kladno), byl český malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Narodil se 16. září 1915 v obci Kročehlavy (dnes část města Kladna), ale jeho rodiče pocházeli z Otročíněvsi na Rakovnicku. Jeho výtvarný talent objevil kročehlavský malíř Karel Karas. V období války se zapojil do slavné skupiny 42. Na začátku padesátých let musel odejít z místa asistenta profesora Vlastimila Rady na pražské Akademii. Václav Rabas mu obstaral místo v Rakovníku na Střední všeobecně vzdělávací škole, kde se stal na čas profesorem výtvarné výchovy. Od roku 1958 vedl ateliér na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl v letech 1967–1969 rektorem. V roce 1973 si zařídil ateliér v Hřebečníkách. Roku 1978 se stal předsedou Svazu českých výtvarných umělců. Zemřel 26. listopadu 1982 v Kladně. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen, plných rušného života. Připomínají se i motivy z cest po evropských hlavních městech. Významný byl i tzv. Quijotovský cyklus. V padesátých letech vytvořil scénické návrhy pro kladenské divadlo. Získal mimo jiné cenu za návrh na výzdobu síně na Pražském hradě. V roce 1958 se představil na výstavě Expo 58 v Bruselu. Na přelomu padesátých let byla Karlu Součkovi udělena Guggenheimova cena. Je autorem návrhu mozaiky ve vstupní hale Domu kultury v Kladně.