Štáfl Otakar - Na mši

Pastózní olej na malířské lepence 25 x 30 cm, signováno vlevo dole, s upřesněním místa Vlčnov 1910, rámováno v galerijním vkusném profilovaném uměleckém rámu. Hutná pastózně nanášená malba potvrzuje stopy s mistrovským rozložením děje, perspektivy díla, neobyčejné kvality umělce, navíc vzhledem k dataci vzniku díla z nejlepšího impresionistického období malíře. Toto skvělé impresionistické dílo zaujme každého poučeného sběratele, kdy obdobná folklorní díla podpořená místem konání „Jízdy králů“, Vlčnovem, jsou na trhu s uměním spíše výskytem raritním. Mimořádná sběratelská nabídka. Hodnota tohoto skvělého galerijního a výjimečného folklorního bezkonkurenčního díla se pohybuje od 1600 - 2500€. Obraz původně pochází ze skvělé sbírky folklorní malby naprosto unikátní v České republice.

O autorovi: Otakar Štáfl (30. prosince 1884 Německý Brod – 14. února 1945 Praha) byl český malíř a ilustrátor. V Praze byl přijat do krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Velké množství jeho obrázků, převážně s architektonickými motivy, bylo publikováno téměř okamžitě v časopisech Český svět, Zlatá Praha a jiných uměleckých časopisech té doby. Nejproslulejší je jako malíř Tater, kde prožil značnou část svého života. Jejich krásu zachytil nejen v nesčetných akvarelech, ale i v monumentálních olejích. V roce 1928 vyšel tiskem cyklus 120 akvarelů z Vysokých Tater. Dva obrazy s motivy z Vysokých Tater byly dokonce vydány na poštovních známkách. 14. února 1945 byl jeho ateliér na Vinohradech zasažen bombou spojeneckých letadel.

o autorovi: 1884 – 1945
Malíř, ilustrátor a grafik. Studoval na UMPRUM v Praze, byl žákem krajinářské školy F. Engelmüllera. Maloval krajiny (horské motivy z Tater, Vysočina), ale i pražská zákoutí, tvořil též exlibris a ilustrace.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

Štáfl Otakar
56605. Na mši
Dražba ukončena:04.03.2021 20:45:32
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:8 000 Kč