Stanislav Lolek

53054. Letní krajina

popis: Olej na kartonu, 32x46 cm. Signováno vpravo dole Lolek St. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1873 - 1936. Narozen v Paloníně na Moravě. Po studiích na lesnické škole se jako úředník na panství ve Lnářích věnoval kreslení lesních map. Toužil stát se malířem a následně studoval na pražské AVU u prof. Mařáka a Ottenfelda a v Mnichově studoval grafiku u Neumanna a Heinemana. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Maloval krajiny, ale také lesní zvěř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

dražba ukončena: 26.11.2020 21:39:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 13 000 Kč