Stanislav Feikl - Maltézské náměstí

Olej na kartonu, 25x33 cm, signováno vlevo dole Feikl St., rám, zaskleno.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen).

6017. Maltézské náměstí
Dražba ukončena:26.10.2016 22:17:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč