Stanislav Feikl - Pohled na zimní vesnici

Olej na plátně, 77x82 cm, signováno vpravo dole Feikl S., rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen).

Pozn.: Rám i malba poškozeny.

3546. Pohled na zimní vesnici
Dražba ukončena:27.01.2016 19:46:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:5 000 Kč