Stanislav Feikl - Soubor 2 obrazů

1. Pohled na chalupy
2. Ve žních

Oleje na kartonu, oba 25x35 cm, oba signovány vlevo dole Feikl St., rám, zaskleno.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen),

Pozn.: Jeden rám poškozen.

3235. Soubor 2 obrazů
Dražba ukončena:25.11.2015 21:55:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč