Stanislav Ježek - Zátiší

Olej na překližce, 26x34 cm, signováno vlevo dole Stanislav Ježek, rám.

1904, Bystřice pod Hostýnem - 2001
Žák UMPRUM v Praze (1924-1927; prof. V. H. Bruner), poté studia na AVU (1927-1932prof. Nechleba), kterou absolvoval roku 1933. Studijně vycestoval do Itálie a Francie. Maloval krajiny a zátiší. Jeho častým námětem byla Praha. Mezi jeho nejznámější pražský cyklus obrazů patří
Vltava s rozestavěným mostem u Bráníka.

5267. Zátiší
Dražba ukončena:28.09.2016 18:54:58
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:2 000 Kč