Stanislav Ježek

56024. Řecký motiv

popis: Kombinovaná technika, 47x57 cm. Signováno vzadu Stan. Ježek. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vystaveno v Mánesu roku 1940.

o autorovi: 1904, Bystřice pod Hostýnem - 2001
Žák UMPRUM v Praze (1924-1927; prof. V. H. Bruner), poté studia na AVU (1927-1932 prof. Nechleba), kterou absolvoval roku 1933. Studijně vycestoval do Itálie a Francie. Maloval krajiny a zátiší. Jeho častým námětem byla Praha. Mezi jeho nejznámější pražský cyklus obrazů patří
Vltava s rozestavěným mostem u Bráníka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

dražba ukončena: 24.02.2021 19:33:41

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 300 Kč