Nejdelší strana: 116 cm
Olej na plátně, 80x100 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Pro předložené dílo byl zvolen námět dívčího aktu, ve kterém lze identifikovat autorův vztah k repertoáru klasických mistrů. Podobným směrem ukazuje také motiv jablka. Na brilantně zvládnuté horizontální kompozici je jedna z modelek zachycena zepředu, zatímco druhá se k divákovi obrací zády. Toto řešení připomene skupinové akty, které umožňují prezentovat krásy ženské figury z různých úhlů. Pro malbu je zároveň příznačný skvěle zvládnutý rukopis, který rozmáchlými taky štětce umně vyjadřuje měkkost modelčiných těl. Kompozici vhodně doplňuje sofa s bílým přehozem i neutrální pozadí, které dává vyniknout ústřední figurální scéně. Obraz se vyznačuje harmonickým vyvážením jednotlivých komponent i přitažlivým malířským přednesem. Jedná se o vysoce kvalitní práci s námětem, který patří k jedněm z pandánů malířského umění.