středoevropský malíř konce 19. stol. - Děvčátko s lučními květy

Nejdelší strana: 73 cm

Olej na plátně, 53x42 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

Obraz s polopostavou dívky, která v zástěře přidržuje bohatou kytici lučních květů, je připisován tvůrci činnému na konci 19. století. Tomuto zařazení odpovídá jak námět, tak zasazení výjevu či malířské pojetí. Zobrazená dívka v dobovém kostýmu oběma rukama přidržuje květy v náručí, zatímco pohled stáčí směrem k divákovi. Na ušlechtilé mladistvé tváři s narůžovělými líčky lze na rtech postřehnout náznak lehkého úsměvu. Tlumená barevná škála pozadí s pečlivě vypracovanými detaily vegetace podtrhuje romantickou lehkost, která z obrazu prosvítá. Paleta obrazu působí nesmírně vyváženě díky kombinaci bílého, modrého a červeného odstínu dívčina oděvu, který doplňují drobné šperky karmínové barvy. Jde o kultivované dílo značné hodnoty s typickými rysy malby závěru 19. století.

středoevropský malíř konce 19. stol.
77580. Děvčátko s lučními květy
Dražba ukončena:25.05.2022 22:52:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč