Nejdelší strana: 73 cm
Olej na plátně, 53x42 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
Obraz s polopostavou dívky, která v zástěře přidržuje bohatou kytici lučních květů, je připisován tvůrci činnému na konci 19. století. Tomuto zařazení odpovídá jak námět, tak zasazení výjevu či malířské pojetí. Zobrazená dívka v dobovém kostýmu oběma rukama přidržuje květy v náručí, zatímco pohled stáčí směrem k divákovi. Na ušlechtilé mladistvé tváři s narůžovělými líčky lze na rtech postřehnout náznak lehkého úsměvu. Tlumená barevná škála pozadí s pečlivě vypracovanými detaily vegetace podtrhuje romantickou lehkost, která z obrazu prosvítá. Paleta obrazu působí nesmírně vyváženě díky kombinaci bílého, modrého a červeného odstínu dívčina oděvu, který doplňují drobné šperky karmínové barvy. Jde o kultivované dílo značné hodnoty s typickými rysy malby závěru 19. století.