Svatopluk Máchal - Oboustranný obraz: Kravky u vody a Koně v ohradě

Pozn.: Představujeme jedno z vyjímečných děl tohoto autora. Ve výjevu zobrazujícím venkovanku brodící se v potoce s kravkami využil Svatopluk Máchal svou zkušenost se zaměřením na figurální tvorbu ve 20. a 30. letech 20. století a jasnou kontrastní barevností za použití změkčené obrysové linky zobrazil poklidnou atmosféru života na venkově. Stádo koní pak působí svou lehkostí až dojmem skici. Přesto je ukázkou propracovaně provedené malby. Svatopluk Máchal byl sám ke své tvorbě velmi kritický. Nyní s odstupem téměř století máme možnost plně docenit jeho tvorbu a věříme, že jeho dílo bude výbornou investicí.

Olej na kartonu, 70x100 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: 1x razítko z pozůstalosti Svatopluka Máchala. 1x malba poškozena.

o autorovi: 1895 - 1947
Narodil se v Třebíči. Studoval v Praze Umprum a AVU u prof. Obrovského a Thieleho. Studijní cestu podnikl do Paříže. Pracoval jako středoškolský profesor. V jeho tvorbě jsou ceněny hlavně menší formáty - akvarely a práce na papíře. Zabýval se také figurání malbou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 58 000 Kč.

57332. Oboustranný obraz: Kravky u vody a Koně v ohradě
Dražba ukončena:01.04.2021 19:20:35
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč