Syllová Svatava

56533. Poutní místo Blatnice pod svatým Antonínkem

popis: Olej na malířské lepence, 32x44 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v profilovém zakázkovém uměleckém rámu.
Pastóznost barevné škály s mistrovským nasazením vytvářející dokonalou harmonii s propojením pestrosti postav ve folklórním oděvu upínající se k vrcholu poutního místa v moravské obci Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde se konají poutě s velkou tradicí, jež byly zachyceny mnoha významnými malíři (Uprka, V. Malý, A. Frolka, atd.). Svatava Syllová – členka tzv. horňácké skupiny umělců se sídlem ve Velké nad Veličkou s výstavním pavilonem horňáckých umělců „Strážná Hůrka“. Horňácká skupina umělců – Karel Sup, Svatava Syllová – Beňová, Miroslav Sylla, Juraj Mandel.
Obraz byl několikrát na Strážní Hůrce vystavován, jako neprodejný pro ojedinělost malířského projevu autorky, neboť ta většinu děl malovala především akvarelem. Toto vzácné a mimořádné sběratelské dílo pochází z vysoce kvalitní folklorní umělecké sbírky se zaměřením na Horňácko!
Unikátní, raritní nabídka s mimořádným sběratelským potenciálem! Rare!!!

O autorce: Svatava Syllová – malířka, členka U.B. Slovenské v Bratislavě, s níž vystavila několik děl – Výstava výtvarného umění na Slovensku, dále společné výstavy s manželem malířem Miroslavem Syllou ve Skalici na Slovensku.

zbývá: 6 dnů, 3 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:27:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč 10.02.2021 20:43:30 882