Teodor Rotrekl - Blondýna v růžovém

Olej na plátně, 55x30 cm. Signováno vpravo dole Rotrekl 56. Rámováno.

Pozn.: Přiložena zpráva o restaurátorském posudku restaurátora a akad. mal. Martina Martana.

Nejdelší strana: 66 cm

Obraz Blondýna v růžovém zastupuje ranou tvorbu Teodora Rotrekla z 50. let minulého století, kdy tento český malíř, ilustrátor a grafik experimentoval s netradičními technikami malby. Na předloženém plátně se zřetelně projevuje odklon od popisného realismu a prvky expresionismu. Ústřední postava ženy je stylizována do základních sumárních tvarů. Barvu Rotrekl pojal plošně jako skladbu od sebe oddělených ploch. Na plátno ji nanášel roztíráním plochým předmětem takovým způsobem, že v ní lze zřetelně vnímat její materiální charakter. Velkou pádnou formou a expresivní paletou dosáhl velmi direktního, hutného a malířsky atraktivního výrazu. Jde o kvalitní obraz ze sběratelsky velmi žádaného období umělcovy tvorby.

o autorovi: 1923 - 2004

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 450 000 Kč.

152398. Blondýna v růžovém
Dražba ukončena:28.01.2026 21:00:08
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:44 000 Kč