Tomáš Josef Blažek - Na řepě

Olej na kartonu, 27x38 cm, signováno vpravo dole J. T. Blažek 1926, rám, zaskleno.

1884, Dolní Kalná - 1962, Praha
Žák UMPRUM v Praze (prof. E.K. Liška, Preisler a Hofbauer). Později přestoupil na pražskou akademii (prof. Pirner). Studijně vycestoval do Mnichova. Během války jako voják-malíř restauroval a vytvářel především kostelní fresky. Portréty tvořil technikou perokresby. V pozdější tvůrčím období věnoval se také krajinomalbě.

Pozn.: Rám nový.

2089. Na řepě
Dražba ukončena:26.03.2015 22:14:47
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč