Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno vpravo dole Kobolka 22. Nerámováno.
Pozn.: Dílo věnoval autor Tomáš Kobolka ve prospěch Nadačního fondu LuckyBe pro pomoc dětem na Neonatologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce v Praze, jehož je Lucie Borhyová, zakladatelka Nadačního fondu LuckyBe, oficiální patronkou. Příchod dítěte na svět je velkou událostí a je vždy doprovázen silnými emocemi. Někdy však pocit neskonalého štěstí zcela zastíní strach o život a zdraví předčasně narozeného miminka a pak veškerou naději a víru dáváme do rukou lékařů a sestřiček na neonatologii. Péče těchto odborníků spolu s nejlepší dostupnou technikou je pro takové děti a jejich rodiče jedinou šancí. Prostředky, které Nadační fond LuckyBe věnuje právě tomuto oddělení Nemocnice Na Bulovce v Praze, již pomohly nespočtu předčasně narozených miminek, která svůj příchod na svět měla složitý a náročný. „Jsem ráda, že i z uměleckých kruhů se dostává zájmu našemu projektu, tímto moc děkuji za spolupráci manželům Jakubcovým“, uvádí Lucie Borhyová. Kompletní výtěžek z aukce bude použit na pořízení neuromonitoru, tj. speciálního monitoru mozkových funkcí, který je schopný vyhodnotit stav mozku dítěte při závažných zdravotních problémech a po obtížném porodu. Cena tohoto přístroje je 580 000 Kč. Děkujeme Vám všem, kteří se aukce zúčastníte - díky Vám budeme mít možnost společně přispět na pořízení tohoto nákladného přístroje a pomoci tak dalším předčasně narozeným miminkům a jejich rodinám prožít normální život.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: 1964
Český malíř a kameraman. Narodil se v Ostravě. Malovat se učil u výtvarníka Adolfa Šrotíře, který ovlivnil jeho názory, malířský styl a dále pak i celoživotní tvorbu, která je označována jako surrealistická. V roce 2005 se představil v Itálii na International Florence Biennale 2005, kde získal druhé místo, stříbrnou medaili International Award "il Magnifico" Lorenzo Medici. V roce 2007 získal páté nejlepší hodnocení na EMMA - Drapela foundation (European Master of Modern Art) v Burgau. Po těchto oceněních byl v roce 2007 nominován na cenu Sovereign Prize v Londýně. V té době vystavoval ve Švýcarsku, Rakousku, Finsku a v ČR. V několika dalších letech se zaměřil na svou tvorbu fotografickou a jeho fotografie byly otiskovány i v zahraničních časopisech a denících, a také na práci kameramana, kdy spolupracoval například s Věrou Chytilovou, Karlem Smyczkem a dalšími. K malbě a ilustracím se v posledních letech opět s velkým úspěchem vrací.