Toyen

54653. Erotický motiv

popis: Zinkografie, 27x37 cm. Signováno vpravo dole tužkou Toyen. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autorky.

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka VŠUP v Praze a poté studium v Paříži . Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu se svým partnerem Jindřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

dražba ukončena: 27.01.2021 19:53:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 800 Kč