Toyen - Smutek

Litografie, 28x19 cm. Signováno vlevo dole Toyen. Volný list.

Nejdelší strana: 28 cm

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka UMPRUM v Praze a poté studium v Paříži. Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu s Jindřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

154445. Smutek
Zbývá:9 dnů, 5 hodin
Konec dražby:08.02.2026 21:02:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč limit (30.01.2026 13:43:21) 19823