Toyen

45455. Torso v rámu

popis: Litografie, 14x9 cm. Signováno vpravo dole Toyen. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka VŠUP v Praze a poté studium v Paříži . Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu se svým partnerem JIndřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze.Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

dražba ukončena: 28.05.2020 21:42:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 2 500 Kč