Toyen - Věnce

Pozn.: Přiložen dokument potvrzující rok vydání a edice.

Nejdelší strana: 63 cm

Zinkografie a akvarel, 26x37 cm. Signováno tužkou vpravo dole Toyen a vpravo dole v tisku Toyen 39. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Jedná se o list z cyklu Střelnice (200 ks) bylo kolorováno, tento list je z výtisku číslo 73.

o autorovi: 1902, Praha - 1980, Paříž
Studentka UMPRUM v Praze a poté studium v Paříži. Vlastním jménem Marie Čermínová. Vyznačuje se užitím mimo realitu zasazených objektů a symbolů. V Paříži malovala exotické a cirkusové náměty, které později vyměnila za magický realismus, surrealismus s erotickým podtextem. Spolu s Jindřichem Štýrským se stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Zaměřovala se i na společenské problémy. Hojně vystavovala u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 000 Kč.

152373. Věnce
Dražba ukončena:28.01.2026 20:22:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč