Václav Tauš - Denní potřeby

Olej na sololitu, 30x40 cm. Signováno dole uprostřed Tauš 09. Rámováno.

Nejdelší strana: 45 cm

o autorovi: 1983
Autor, autodidakt, se malbě věnuje od roku 2004, v jeho obrazech se mísí jak původní analytický kubismus, tak i ten český, s typicky jednoduchými zkratkami a výraznými barvami. Jako záminku k hledání “božské linky”,nebo také “božského tvaru”, si často volí ženské tvary, které jsou buď prezentovány přímo jako akty, nebo skryté v hudebních nástrojích či běžných věcech denní potřeby.
V poslední době se více věnuje portrétům a malbě která kombinuje kubistické vidění světa se surealistickými příběhy.

Svou volnou tvorbu se prezentoval na několika samostatných výstavách v ČR, Evropě, ale i ve Spojených arabských emirátech, účastnil se též několika společných výstav a salónů, včetně charitativních dražeb.
Spolupracoval s Asociacion cultural Dalí, která se na jihu Španělska věnuje prezentaci a prodeji českého umění.

Techniky: Olejomalba, grafika, kresba, digitální kresba

Motto: ”Kubismus = chorobné hledání souvislostí mezi tvary a barvami”

Nejdražší prodané dílo 89 000 Kč

112563. Denní potřeby
Dražba ukončena:10.03.2024 20:01:17
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč