Václav Boštík - Tři a tři slabé tečky v mlhovině

Suchá jehla 49/55, 9x6 cm. Signováno vpravo dole tužkou Boštík 1995. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1913 - 2005
Malíř, grafik. Studoval u Willi Nowaka, byl členem Umělecké besedy, později skupiny UB12, s nimiž vystavoval. Zpočátku tvořil v realistickém duchu, postupně sílila expresivnost jeho rukopisu až k abstrakci, v poslední jeho tvůrčí etapě se prohlubuje symboličnost jeho výtvarného výrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných českých galeriích, i ve sbírkách moderního umění řady evropských států.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 500 000 Kč

25411. Tři a tři slabé tečky v mlhovině
Dražba ukončena:29.11.2018 22:27:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 700 Kč