Václav Brožík

47195. Kovář

popis: Kresba, 44x25 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám poškozen, papír mírně poškozen, sklo prasklé. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1851-1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

zbývá: 25 dnů, 5 hodin

konec dražby: 29.07.2020 19:32:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 000 Kč

1 000 Kč 26.06.2020 10:27:30 7018