Václav Brožík

46391. Podobizna paní Renardové

popis: Olej na plátně, 58x38 cm. Nesignováno. Rámováno.

pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Na rubu přípis. Přiložen písemný odborný posudek o pravosti PhDr. Michaela Zachaře.

o autorovi: 1851-1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

dražba ukončena: 24.06.2020 22:51:34

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 110 000 Kč