Václav Haise - Pestré zátiší

Olej na sololitu, 55x80 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Pozn.: Rodina současného majitele získala dílo přímo od autora.

Nejdelší strana: 80 cm

Nabízený obraz představuje Václava Haise v jeho typické expresivní poloze, v níž se uplatňovala jadrná výrazná barevnost a tvary vymezené silnou linií. Pozoruhodný výjev zátiší je koncipován z nadhledu, jakoby divák ke stolu s předměty právě přicházel. Na ploše jsou rozmístěny plody na talířích a několik dalších objektů v pravidelné kompozici. Vedle barevnosti plodů založené na žluté a červené kombinované s odstíny lomené zeleně na obraze zaujme tmavé konstantní pozadí, které dává vyniknout živé hře barevných skvrn na ploše stolku. Malíř se vyjadřoval svobodným intenzivním rukopisem s hutnými nánosy barev, které na povrchu díla vytvářejí vizuálně přitažlivou strukturu. Jde o ukázku vyzrálého díla známého autora s pestrou škálou atraktivních malířských momentů. Jeho koupi lze jedině doporučit.

o autorovi: 1903 - 1990

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč

112801. Pestré zátiší
Dražba ukončena:27.03.2024 20:58:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 04.03.2024 11:29:58 488
3 000 Kč 29.02.2024 23:46:42 7049