Václav Hollar - Basilejský kroj

Detail položky

Detail položky

Lept, 10x6 cm. Signováno vlevo dole v tisku. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 30 cm

 

o autorovi: 1607 - 1677
Narodil se v Praze. I když většinu života prožil v cizině, zůstal Čechem a hlásil se k tomu. Působil v dílnách ve Frankfurtu nad Mohanem u Matthäuse Meriana, ve Štrasburku, v Kolíně nad Rýnem a v Antverpách. Většinu života působil ve službách hraběte Thomase Howarda z Arundelu, s nímž se dostal do Anglie, kde je i pohřben. Je autorem množství realistických barokních leptů, mezi jeho časté náměty patří přírodní motivy, krajiny, veduty, mapy, portréty, městské prospekty, kroje a zátiší na volných listech i v souborech. Vytvořil také pohled na Prahu podle svých kreseb z krátké návštěvy v roce 1636.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

153531. Basilejský kroj
Zbývá:8 dnů, 9 hodin
Konec dražby:18.01.2026 20:54:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 000 Kč 10.01.2026 10:04:02 804