Václav Jansa

64509. Dva akty

popis: Kresba, 46x25 cm. Signováno vpravo dole V. Jansa. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

dražba ukončena: 16.09.2021 21:48:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 100 Kč